تصویر اسلب مرمریت دهبید پارامونت
سنک مرمریت دهبید

سنگ مرمریت چیست؟

سنگ مرمریت یک نوع سنگ آهکی است ست که از روسوب و دگرگونی اثر فشار و حرارت بالا ایجاد شده است . سنگ مرمریت یکی از زیباترین سنگ ها دارای تنها رنگ ها و بافت های گوناگون جهت استفاده در نقاط مختلف ساختمان می باشد.  این نوع سنگ ها عمدتاً مناسب استفاده به عنوان سنگ کف و سنگ بدنه دیواره های داخلی می باشد.سنگ های مرمریت دارای تخلخل بسیار اندک و میکروسکوپی نسبت به تراورتن میباشد. به همین دلیل استفاده از این سایه ها در کف سالن ها آپارتمان ها و حتی تا کف پارکینگ و به صورت سنگ پله بسیار رونق دارد. در جهان سنگ مرمریت به اصلاح Marble یا Beige Marble گفته می شود.

انواع سنگ مرمریت

مرمریت ها به طور کلی دارای انواع و اقسام مختلفی می باشد.  عموماً دسته بندی این سنگها بر اساس معدنی که است از آن استخراج می شود صورت می گیرد.  به طور مثال:

  • سنگ مرمریت دهبید که در سالیان گذشته به عنوان بهترین سنگ مرمریت شناخته شده است.
  • سنگ مرمریت آباده یکی از پرتولیدترین و پر فروش ترین سنگهای مرمریت میباشد .
  • برنامه پرشین سیلک پروژه های مدرن کاربرد دارد.
  • سنگ های مرمریت مشکی دارای دسته بندی های بسیار متفاوت و مختلف می باشد .

قیمت سنگ مرمریت

آیتم های بسیار زیادی در تعیین قیمت سنگ مرمریت موثر هستند.  در زیر چند نمونه از این آیتم ها را بازگو می نماییم :

  • معدنی  که از آن سنگ مرمریت استخراج می شود .
  • بافت سنگ از لحاظ داشتن یا نداشتن تخلخل و یا مقاومت جنس آن
  • رنگ زمینه سنگ
  • میزان شکستگی و ترک داخل سنگ
  • طرح سنگ به لحاظ خلوتی و شلوغی
  • …. 
سنگ چینی ازنا
اسلب چینی سفید ازنا

سنگ مرمریت سفید

 سنگ های مرمریت سفید یا به اصطلاح  White Marble  در ایران به عنوان سنگ چینی و کریستال شناخته می شود. یکی از شناخته شده ترین سنگ های سفید سنگ چینی سفید ازنا الیگودرز میباشد.این سنگها به لحاظ ساختاری اندکی متفاوت می باشد .به این صورت که در بافت این سایت را کریستال های ریز و درشتی بر اساس نوع معدن و منطقه استخراج دیده می شود .

معایب سنگ مرمریت

بزرگترین عیب و ایراد سنگ مرمریت به دلیل آهکی بودن و واکنش نشان دادن نسبت به آب در محیط های  مرطوب قابلیت استفاده ندارد. بنابراین سنگ های مرمریت گزینه مناسب جهت استفاده به عنوان سنگ نما نمیباشد. چنانچه این سنگها در نما و محیطهای مرطوب استفاده شود به مرور زمان دچار پوسیدگی گچه زدن و ریزش سطحی می گردد.

سخن آخر

در این مقاله تلاش کردیم این اطلاعاتی هرچند مختصر راجع به سنگ مرمریت را به شما مخاطبان عزیز ارائه نماییم. جهت خرید اینترنتی سنگ اسلب و تایل میتوانید روی گجت تماس که به صورت شناور در سمت چپ در تصویر ملاحظه می فرمایید کلیک نموده و از راه های مختلف اقدام به برقراری تماس نمایید . راههای دیگر تماس با ما از طریق تماس تلفنی و یا واتس اپ می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *