آموزش ها

10 عنوان بهترین سنگ نما ساختمان +دریافت قیمت و خرید برخی عناوین

سنگ نما ساختمان

1- سنگ تراورتن آتشکوه

سنگ تراورتن آتشکوه با داشتن زمینه سفید و موج های زیبا و منظم معروف ترین و بهترین سنگ نما سفید در ایران است.  این سنگ بدلیل جنس عالی و تراکم کم حفره ها ساب پذیری عالی و منحصر به فردی دارد. این ویژگیها باعث مطرح شدن این سنگ به عنوان یکی از بهترین تراورتن های حال حاضر در دنیا شده است.  اکثر طراحان و سازندگان از این سنگ به عنوان سنگ نما ساختمان خود استفاده مینمایند. سنگ تراورتن آتشکوه اغلب بصورت 40 طولی و یا اسلب و عمدتا به روش بی موج  فرآوری میگردد. سنگبری نمونه در فرآیند تولید و فرآوری این سنگ به جهت بالا بردن کیفیت و استحکام سنگ از رزین و ساینده های مرغوب استفاده میکند. سنگ آتشکوه دارای سورت های مختلفی است که اکثر آنها از زمینه سفید برخوردار میباشند. بیشتر مهندسان و سازندگان ساختمان های لوکس از سنگ آتشکوه برای نمای اصلی ساختمان خود استفاده مینمایند.این سنگ زیبا در مجموعه سنگ نمونه در متراژ بالا تولید می گردد.شما مخاطب محترم می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید به صفحه مربوطه در اینجا مراجعه نمایید.

سنگ تراورتن آتشکوه

2- سنگ تراوتن دره بخاری

سنگ تراورتن دره بخاری یکی از بهترین تراورتن های زمنیه روشن ایران است. این سنگ بدلیل رنگ روشن، تراکم بالا و ساب پذیری و درخشندگی بالا همواره یکی از گزینه های معماران و سازندگان برای اجرای سنگ نما بوده است. این سنگ مانند سایر سنگ های تراورتن به دو روش بی موج و موج دار برش و فرآوری میگردد. که اغلب بصورت بی موج در نماهای کلاسیک و مدرن استفاده بکار میرود. سرت های سفید سنگ دره بخاری در لوکس ترین نماها به طرز زیبای خودنمایی می کند.این سنگ تراورتن سورت های گوناگونی دارد که رنگ های  سفید یکدست، کرم ، ابر و بادی و موج پیچ در آن دیده میشود. این سنگ به روش صیقلی و چرمی فرآوری میگردد.این سنگ زیبا در مجموعه سنگ نمونه در متراژ بالا تولید می گردد.شما مخاطب محترم می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید به صفحه مربوطه در اینجا مراجعه نمایید.

سنگ تراورتن دره بخاری

3-سنگ تراورتن عباس آباد

تراورتن عباس آباد یکی دیگر از انواع سنگ های تراورتن می باشد که دارای شهرت بسیار زیادی است .معدن اصلی آن در شهر نیم ور نزدیکی محلات واقع شده که از معادن بزرگ کشور به حساب می آید.سنگ مصنوعی تراورتن عباس آباد دارای رنگ‌های متنوع و بافت نواری شکل است که در اثر ترکیبات آهن، کلسیم و دیگر ناخالصی‌ها ایجاد شده‌است.این سنگ در رنگ‌های زرد، قهوه‌ای، قرمز، لیمویی، خاکستری، سیاه و سفید قابل تولید است.

سنگ عباس آباد

4- سنگ تراورتن ابیانه

معدن سنگ تراورتن سفید ابیانه در استان اصفهان و در حومۀ شهرستان کاشان واقع شده است. سرتهای سفید این سنگ به دلیل محدودیت در استخراج و عرضه کوپ، تا حدودی کمیاب می باشد. استفاده از این سنگ در نمای کلاسیک و رومی، نماهای ترکیبی و … چشم‌انداز بسیار زیبا و چشم‌نوازی خلق نموده که شکوه و گرمای ویژه‌ای به فضا و ساختمان می‌بخشد.

سنگ تراورتن ابیانه

5- سنگ تراورتن تکاب

سنگ تراورتن تکاب که از جمله سنگ‌های رسوبی و تزئینی به شمار می‌رود، به طور طبیعی از رسوبات چشمه‌های آب گرم در استان آذربایجان غربی به وجود می‌آید و تخلخل آن به دلیل وجود گازهای موجود در این چشمه‌ها است. میزان تخلخل‌ زیاد در سنگ تراورتن تکاب باعث کاهش وزن سنگ شده و از طرفی باعث نفوذ ملات به حفره ها و منافذ می‌شود .این سنگ عمدتا در سرتهای کرم و عسلی استخراج و فرآوری می گردد اما سرت سفید این سنگ نیز به صورت محدود استخراج می گردد.

سنگ تراورتن تکاب

6- سنگ تراورتن حاجی آباد

این محصول دارای  رنگ کرم روشن تا شکلاتی بوده و نسبت به سایر تراورتن ها از تخلخل کم تری برخوردار می باشد. معدن سنگ حاجی آباد در شهر محلات استان مرکزی واقع شده است. بدلیل تخلل کم این سنگ از خاصیت صیقل پذیری و مقاومت فشاری بالایی برخوردار است. در سالهای اخیر بدلیل برداشت بی رویه و نامحدود متاسفانه استخراج این سنگ بسیار محدود شده که باعث کمیاب شدن آن نیز گردیده است.

سنگ تراورتن حاجی آباد

7- سنگ تراورتن شکلاتی

سنگهای شکلاتی عمدتا از معادن کاشان و یا یزد استخراج می شوند. سنگشکلاتی گاشان مرغوبیت بیشتر و تخلخل کمتری نسبت به سنگ زد دارد .با این حال قیمت سنگ شکلاتی یزد به مراتب پایین تر بوده و جهت پروژه هایی با بودجه کمتر مناسب تر می باشد.

سنگ تراورتن شکلاتی

8- سنگ چینی سفید ازنا

سنگهای چینی سفید این روزها مجددا جایگاه از دست رفته خودشان به عنوان سنگ نما را باز پس گیری نموده اند. به لطف فرآوری و هزینه های زیر ساختی بالایی که در کارخانجات فرآوری انجام شده این سنگها به صورت ابعاد بزرگ قابل تولید گردیده اند. سنگ چینی سفید ازنا الیگودرز یکی از بهترین این سنگها می باشند. از این سنگها به طور خاص و ویژه در نما مدرن استفاده می گردد. هرچند که قابلیت استفاده در نما کلاسیک را نیز دارار می باشند. این سنگ زیبا در سنگ نمونه به صورت انبوه در سایزهای اسلب حکمی و طولی تولید میگردد. جهت کسب اطلاعات بیشتر دریافت مشاوره و خرید به صفحه مربوطه در اینجا مراجعه نمایید.

سنگ چینی سفید ازنا

9- سنگ کریستال الیگودرز

سنگ کریستال الیگودرز دارای دانه بندی درشت تر به نسبت سنگ چینی ازنا الیگودرز می باشد. معمولا سلامت بالاتری دارند و طبیعتا هزینه های فرآوری را به کارخانجات تحمیل می کنند . همین امر سبب میشود قیمت نهایی و تمام شده بهتری داشته باشند. سنگ کریستال الیگودرز در دو نوع بیانکو و اسکاتو معرفی و عرضه میشود. زمینه رنگی این سنگها در طیف سفید طوسی و آبی می باشد. بعضا در سرتهای بدون رگه و دارای رگه سیاه هستند که زیبایی خاصی به نما ساختمان می بخشد. این سنگ زیبا نیز در سرت بیانکو و اسکاتو در سنگ نمونه تولید می گردد. شما می توانید از طریق تماس با کارخانه اقدام به دریافت مشاوره و خرید نمایید.

سنگ کریستال سفید الیگودرز بیانکو

10- سنگ چینی نیریز

یکی دیگر از انواع سنگهای چینی مطرح ایران ینگ چینی نیریز می باشد. معدن این سنگ در استان فارس و در نزدیکی سهر نیریز واقع شده است. این سنگ دارای زمینه سفید می باشد. که در برخی از سرتها خطوط مشکی اسپایدری و در برخی نقاط سیاه وجود دارد. این سنگ نیز در مجموعه سنگ نمونه به صورت اسلب و تایل تولید و عرضه می گردد. این سنگ یکی دیگر از گزینه هیا مناسب جهت استفاده به عنوان سنگ نما می باشد.

سنگ چینی سفید نیریز

 

در این مقاله تلاش شد تا 10 مورد از بهترین سنگهای مناسب نما ساختمان به شما مخاطبان محترم معرفی شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر از طریق واتس اپ و همچنین شماره تماس 02156226125 می توانید تماس حاصل نمایید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *