آموزش ها

10 عنوان بهترین سنگ کف

سنگ ازنا
سنگ ازنا
بوک مچ سنگ چینی سفید ازنا الیگودرز

1-سنگ چینی سفید ازنا و الیگودرز

سنگهای چینی سفید این روزها جایگاه از دست رفته خود را به عنوان یکی از بهترین سنگهای مناسب کف بازیابی کرده اند. البته این مهم به لطف فرآوریهای جدید و سرمایه گذاریهای کلان در بخش تولید بدست آمده است. از جمله بهترین این سنگهای چینی سفید می توان به سنگ ازنا و الیگودرز اشاره داشت. این سنگهای زیبا عمدتا به صورت موج مورب فرآوری و تولید می شوند. این قابلیت امکان ارایه به عنوان بوک مچ و فورمچ با طرحهای متنوع را فراهم کرده است. از این سنگها می توان به عنوان سنگ کف واحد آپارتمان ویلا لابی و حتی فضاهای باز و محوطه نیز استفاده نمود. جذب آب بسیار اندک این سنگ در حین زیبایی خیره کننده آن دوام و زیبایی بسیار بالایی به کف ساختمان شما می بخشد. درخشندگی و جلای این سنگ انعکاس نور دلنشینی دیدنی همراه دارد. این سنگ زیبا در مجموعه سنگ نمونه به صورت اسلب و تایلهای مربع یا مستطیل عرضه می گردد. جهت کسب اطلاعات بیشتر به صفحه مربوط به سنگ ازنا الیگودرز مراجعه نمایید.

2-سنگ کریستال بیانکو و اسکاتو

تفاوت سنگهای کریستال نسبت به سنگهای چینی در دانه بندی بافت سنگ می باشد. این گونه سنگها دارای ددانه بندی درشت نسبت به سنگهای چینی می باشد. این مدل سنگ نیز یکی از پر کاربردترین سنگها جهت استفاده به عنوان سنگ کف هستند. سنگهای منطقه عسگران و بادباد الیگودرز این روزها با نام تجاری بیانکو و اسکاتو طرفداران خاص خود را دارند. سنگ بیانکو داراری زمینه رنگی سفید و اغلب خطوط سیاه با تراکم کمتری هستند. در مقابل سنگهای اسکاتو زمینه سفید داراری طرحپهای شلوغ تر و خطوط زنجیر وار می باشند. این مدل سنگها نیز در سنگبری نمونه به صورت اسلب و سایز تولید می شود.اطلاعات بیستر را می توانید درصفحه چینی بیانکو ملاحظه بفرمایید.

3-سنگ مرمریت دهبید

یکی از شناخته شده ترین و محبوب ترین سنگهای جهت استفاده به عنوان سنگ کف سنگ مرمریت کرم دهبید می باشد. این سنگ از دیرباز مورد توجه معماران و سازندگان بوده است. این سنگها با داشتن طیف وسیعی از رنگ کرم امکان استفاده در فضاهای مختلف ساختمان را امکان پذیر می نماید. از جمله موارد استفاده سنگ دهبید می توان به سنگ کف آپارتمان و لابی و مشاعات اشاره کرد. رنگ کرم این سنگ گرما و زیبایی خاصی به محیط می بخشد. این مورد فضای دلنشین و آرامی را برای ساختمان شما به ارمغان می آورد. این سنگ زیبا نیز در مجموعه سنگ نمونه به صورت اسلب و سایزهای مناسب کف تولید و عرضه می گردد. شما می توانید اطلاعات بیشتر را در صفحه مربوط به سنگ مرمریت دهبید کسب کنید.

4-سنگ مرمریت خوی

سنگ خوی یکی دیگر از مرمیتهای محبوب برای استفاده به عنوان سنگ کف می باشد. زمینه ی این سنگ ، ازکرم روشن تا نسکافه ای می باشد . درسورت های ضعیف تر، زمینه ی  آن متمایل به زیتونی است . هرچه درجه ی سبزی بیشتر باشد ، سورت ضعیف تر است و از قیمت آن کاسته می شود. سنگ مرمریت خوی دارای ساب پذیری خوب و رنگ روشن می باشد و تراکم بالایی نیز دارد. این سنگ اغلب بصورت اسلب و قواره های بزرگ فرآوری میگردد و در فرآیند تولید جهت بالا بردن کیفیت تولید از رزین های قوی و ساینده های مرغوب استفاده میشود.معدن سنگ مرمریت خوی یکی از معروف‌ترین معادن سنگ مرمریت  ایران می‌باشد. معدن سنگ مرمریت در استان آذربایجان غربی در شهرستان آذربایجان غربی در شهرستان خوی واقع شده است. معدن این سنگ با بیش از ۵۰ هزار تن استخراجی که سالیانه دارد یکی از بزرگترین معادن مرمریت محسوب می‌شود. معادن مختلف سنگ خوی در کنار همدیگر قرار گرفتند اما به دلیل طرح و بافت رنگی که دارند سورت های مختلف از این سنگ را تولید می‌کنند.

سنگ لاشتر طوسی در کف
سنگ لاشتر در کف

5-سنگ مرمریت لاشتر

به جرات می توان گفت خاص ترین رنگ سنگ تیره در ایران و یا با قدری اغماض در دنیا متعلق است به سنگ مرمریت لاشتر. این سنگ زیبا با داشتن رنگ طوسی دودی و در بعضی از تیپها خطوط سفید یکی از جذاب ترین و خاص ترین سنگها جهت استفاده به عنوان سنگ کف می باشد.
سنگ لاشتر در انواع فینیشینگ ها قابلیت استفاده در کف را دارا هست.
صیقلی هوند چرمی و بوشهمر از جمله این فرآوری ها می باشد.رنگ این سنگ منحصر به فرد در معماری های مدرن بسیار پر طرفدار بوده و به نوعی خاص بودن این سنگ به خاص شدن فضا کمک شایانی می کند. این سنگ زیبا در ابعاد اسلب و سایزهای مختلف در سنگبری نمونه تولید و فرآوری می گردد. شما می توانید جهت آگاهی بیشتر و خرید به صفحه مربوط به سنگ لاشتر مراجعه نمایید. این سنگ زیبا در پروژه های تجاری مدرن به خوبی خود نمایی میکند.یکی از بهترین مثالها برای نشان دادن زیبایی این سنگ پروژه آوا سنتر می باشد.

6-مرمریت طوسی پرشین سیلک

رنگ طوسی فوق العاده ای و خطوط روشن و سفیدی که به زیبایی در سطح سنگ پراکنده شده اند، سنگ مرمریت پرشین سیلک را در دسته خاص ترین و زیباترین های سنگ کف قرار داده است.این  متشکل از رگه هایی به همراه بازی رنگ زیبا به رنگ خاکستری یا طوسی مایل به کرم یا نسکافه ای است. مرمریت پرشین سیلک امپرادور به دلیل برخورداری از رنگ خاص، بیشتر با سایزهای اسلب برش و فراوری میشود. این سنگ همچنان با نام سیلک امپرادور نیز شناخته میشود.رنگ خنثی این سنگ در ترکیب با رنگ های تیره نظیر لاشتر زیبایی چشمگیری به فضای کف و بدنه می بخشد.از جمله نمونه های موفق ترکیب پرشین سیلک و لاشتر می توان به مجتمع تجاری اداری جم سنتر نیاوران اشاره کرد.

7-مرمریت هرسین

سنگ مرمریت هرسین با تم زمینه کرم مایل به خاکستری است که رگه های کریستالی که در آن دیده می شود. یکی از سنگهای مناسب و پرطرفدار جهت استفاده به عنوان سنگ کف می باشد.ساب پذیری و براقیت بالای این سنگ در کنار زمینه یکرنگی که دارد بر زیبایی هرچه تمام این مرمریت کرمی افزوده است. سنگ هرسین از مقاومت فشاری بالایی برخوردار است و در برابر سرما نیز مقاومت مطلوب تری نسبت به اغلب نمونه های مشابه خود دارد .معادن مرمریت هرسین دراستان کرمانشاه ، شهرستان هرسین واقع شده است . این سنگ در ابعاد اسلب و سایزهای کوچکتر نیز فرآوری می شود.

اسلب مرمریت مشکی دهبید

8-سنگ مشکی اسپایدر دهبید

این سنگ دارای زمینه مشکی همراه با رگه های ریز طلایی مشابه تارهای عنکبوت می باشد. بافت مشکی طلایی این سنگ زیبایی خاصی به کف ساختمان می بخشد. از جمله موارد مصرف این سنگ به عنوان سنگ کف می توان به استفاده در کف لابی کف رستورانها و به طور کل محیط های با فضای نسبتا بزرگ اشاره کرد. ترکیب این سنگ با سنگ مرمریت کرم دهبید یک ترکیب همواره زیبا خواهد بود. این سنگ زیبا در ابعاد اسلب و تایل در سنگبری نمونه تولید و فرآوری می گردد. می توانید اطلاعات بیشتر را در اینجا مشاهده نمایید.

9-سنگ چینی سفید نیریز

سنگ سفید نیریز دارای زمینه سفید و در برخی سرتهای خطوط مشکی رنگ تار عنکبوتی می باشد.یکی از بزرگترین مزیتهای این سنگ قابلیت تامین در متراژهای بالا و سرتینگ کم میباشد. سنگ نیریز به صورت اسلب و تایل تولید و در هر دو حالت به عنوان سنگ کف مورد استفاده قرار می گیرد.معدن سنگ چینی نیریز در استان فارس و در منطقه تنگه حنا و قلعه بهمن نزدیکی شهرستان نیریز وافع شده است.جذب آب این سنگ مانند سنگهای ازنا و الیگودرز بسیار پایین و از مقاومت فشاری خوبی برخوردار است.

10-سنگ مشکی الیگودرز (ویوی بلک)

سنگ مشکی الیگودرز یکی از زیبا ترین سنگهای دودی مایل به مشکی با موجهای زیبا و نامنظم طوسی و سفید می باشد. این سنگ خاص و زیبا اغلب به صورت بوک مچ و فور مچ در پروژه ها استفاده می گردد. از جمله کاربردهای این سنگ می توان به استفاده به عنوان سنگ کف لابی و کف پاساژها اشاره نمود.جنس این سنگ مانند سنگ چینی سفید ازنا و الیگودرز دارای بافت کریستالی بسیار ریز می باشد. طرحهای شگفت انگیز این سنگ بعضا مانند طرحهای فرش در کف ساختمان خود نمایی میکند. سنگ مشکی الیگودرز با نام تجاری ویوی بلک نیز در بازار شهرت دارد.

در این مقاله تلاش شد بهترین سنگهای مناسب به عنوان سنگ کف و کاربردهای مختلف آن بررسی و به نمایش گذاشته شود. شما مخاطب گرامی می توانید جهت دریافت مشاوره و خرید همچنین اطلاع از موجودی و قیمت با آیکون سمت راست و یا تلفنهای زیر تماس بگیرید. گارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *